softpicks.pl

Blog tematyczny o technologii, Internecie i IT.

Porady

Czy warto wybrać szary gres?

Czy warto wybrać szary gres?

Szary kolor jest uniwersalny, ponadczasowy, zdaje się nie wychodzić z mody od wielu sezonów. Pojawia się każdego roku w trendach wnętrzarskich, dlatego warto wprowadzić szarości do swojego domowego zacisza. Rewelacyjnie sprawdzą się w każdym pomieszczeniu, niezależnie od jego przeznaczenia. Świetną opcją będą między innymi szare płytki wykonane z gresu. Jest to idealna opcja przede wszystkim do wnętrz urządzonych w stylu nowoczesnym, minimalistycznym i industrialnym.

Szary gres w domowych wnętrzach

W przypadku szarości można liczyć na ogromne możliwości aranżacyjne. Pasują one do wszystkiego, możliwe staje się dopasowanie do nich dowolnego koloru i zawsze uzyska się świetny efekt. Szare płytki gresowe będą rewelacyjne na ścianach i na posadzce. Można także wykończyć nimi taras i balkon. Szary gres – https://kaflando.pl/kategoria-produktu/plytki-szare/szary-gres/ świetnie imituje rozmaite materiały, przykładowo beton, niezwykle modny we wnętrzach nowoczesnych. W przypadku płytek gresowych można mówić o niezwykłej wytrzymałości. Jest to zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż zwykłe płytki ceramiczne i nawet beton architektoniczny. Do zalet gresu zalicza się między innymi odporność na działanie wilgoci i nasiąkanie, promieniowanie ultrafioletowe, uszkodzenia mechaniczne. Szare płytki gresowe zachowają swoje wysokie walory użytkowe i estetyczne przez długi czas. Można liczyć na różne odcienie szarości, co pozwala dopasować idealny materiał do danego stylu wnętrzarskiego, indywidualnych preferencji.

Na jakie zdecydować się szare płytki gresowe?

Przy wyborze płytek należy mieć na uwadze wielkość pomieszczenia i kwestie jego oświetlenia. Jeśli wnętrze jest relatywnie niewielkie, z ograniczonym dostępem do światła zewnętrznego, to najlepszym rozwiązaniem będzie zakup płytek utrzymanych w jasnej kolorystyce. W ten sposób uzyska się optyczne powiększenie przestrzeni. Jasnoszare płytki gresowe dobrze odbijają światło. Pomieszczenie wyda się większe. Szara podłoga w połączeniu z białymi ścianami będzie idealnym rozwiązaniem. W przypadku łazienki zaleca się wykończyć podłogę płytkami z gresu matowego, aby zmniejszyć ryzyko poślizgnięcia się podczas chodzenia po śliskiej nawierzchni. Mile widziane są także płytki z dodatkiem kamieni naturalnych, przykładowo z drobinkami kwarcytu. Będzie to praktyczna dekoracja. Warto też wiedzieć, że wyróżnia się wiele rodzajów gresu. Jeśli komuś zależy na wysokich walorach estetycznych, to powinien zainteresować się wariantem porcelanowym. Będzie pięknie zdobyć domowe wnętrza. Połyskująca powierzchnia dodaje pomieszczeniu elegancji. Sprawdź ofertę sklepu https://kaflando.pl/.

Udostępnij