Strona główna
Porady
Tutaj jesteś
Porady ochrona

Nie tylko ochrona – kompleksowe zabezpieczenie imprezy masowej

Data publikacji 27 czerwca 2023


Zabezpieczenie imprez masowych należy do obowiązków organizatorów wydarzenia. Nietrudno sobie wyobrazić, że zapewnienie bezpieczeństwa dużej liczbie osób jest nie lada wyzwaniem – tutaj wszystkie niedociągnięcia mogą mieć negatywne konsekwencje dla przebiegu imprezy. Z tego względu warto skorzystać z wiedzy i z doświadczenia profesjonalistów. W artykule podpowiemy, jak skutecznie zabezpieczać imprezy masowe i o czym nie wolno zapomnieć podczas organizowania wydarzenia.

Na czym polega kompleksowe zabezpieczanie imprez masowych?

Imprezą masową mogą być  np. koncerty, festiwale lub mecze. Rolą organizatora imprezy jest zapewnienie uczestnikom bezpieczeństwa oraz komfortu, a także ochrona mienia i infrastruktury budynków. Ochrona imprez ma więc na celu przeciwdziałanie aktom przemocy i wandalizmu oraz zapewnienie pomocy medycznej i wsparcia przeciwpożarowego. Kluczowa jest więc obecność przeszkolonych i doświadczonych pracowników agencji ochrony. I tutaj warto dodać, że ochrona na imprezy masowe jest wymagana prawnie.

Pracownicy agencji ochrony nie tylko patrolują teren, na którym odbywa się impreza masowa, ale też mogą stać się pełnomocnikami organizatora imprezy i zająć się formalnościami związanymi ze zorganizowaniem wydarzenia. Wtedy w zakres ich obowiązków wchodzi sporządzenie planu zabezpieczenia imprezy, wyznaczenie kierownika bezpieczeństwa oraz kontakt ze wszystkimi służbami porządkowymi i ratowniczo-gaśniczymi. 

Ochrona na imprezy, czyli jak skutecznie zabezpieczyć imprezę masową?

Im więcej uczestników wydarzenia, tym skuteczniejsza musi być ochrona, dlatego kompleksowe zabezpieczenie wydarzeń praktycznie zawsze łączy ze sobą ochronę fizyczną z ochroną techniczną. Dzisiaj ochrona większych imprez zazwyczaj korzysta z nowoczesnych technologii. Mowa tutaj o bramkach kontroli dostępu, posterunkach z wykrywaczami metali i prześwietlarkami RTG. Imprezy masowe odbywające się na świeżym powietrzu, są często nadzorowane za pomocą dronów lub mobilnej wieży do monitoringu.

Na terenie obiektów montuje się barierki oraz ogrodzenia, które ułatwiają zarządzanie tłumem i ograniczają dostęp do niektórych stref. Zabezpieczanie imprez to również wsparcie medyczne i przeciwpożarowe – wyszkoleni pracownicy ochrony organizują ewakuację i pomagają służbom porządkowym oraz ratowniczym w pracy.

Jak widać, skuteczne zabezpieczenie imprez masowych wiąże się ze sporym doświadczeniem, ze znajomością procedur oraz z posiadaniem zaplecza technicznego, dlatego warto korzystać z usług profesjonalistów. Jeśli interesuje Cię współpraca z najlepszymi – zapoznaj się z ofertą ze strony https://bezpieczenstwo.impel.pl/zabezpieczenie-imprez/.

Pamiętaj, że firmie ochroniarskiej można powierzyć cały proces organizowania imprezy masowej – od załatwienia pozwoleń, aż po przygotowanie terenu do wydarzenia. Dzięki temu jako organizator możesz skupić się na promocji imprezy.

Dysk M.2 2TB 990 PRO

Redakcja softpicks.pl

Nasi eksperci dzielą się z czytelnikami najnowszymi trendami, poradami i przydatnymi narzędziami, aby każdy z nich mógł maksymalnie wykorzystać potencjał współczesnych technologii w swojej codzienności.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?