softpicks.pl

Blog tematyczny o technologii, Internecie i IT.

Internet

Wybór Internetu – jaka prędkość Internetu jest dobra?

Wybór Internetu – jaka prędkość Internetu jest dobra?

Wybór odpowiedniej prędkości Internetu to niezwykle istotna kwestia, która umożliwi swobodne korzystanie z komputera – warto pamiętać o tym, że szybkie i sprawnie funkcjonujące połączenie internetowe ułatwi wykonywanie codziennych obowiązków, poza tym przyda się także podczas ściągania i oglądania filmów.

Jaka prędkość Internetu jest dobra?

Podczas poszukiwań niezawodnego połączenia internetowego warto zwrócić uwagę na kilka niezwykle istotnych czynników. Po pierwsze podczas wyboru Internetu warto skupić się na potrzebach i oczekiwaniach poszczególnych użytkowników sieci. Warto pamiętać o tym, że minimalna prędkość łącza, która pozwala na swobodne korzystanie z Internetu wynosi 10 Mb/s – na połączenie o prędkości 10 Mb/s mogą zdecydować się między innymi osoby korzystające z Internetu w celu przeglądania stron czy sprawdzania poczty. Prędkość 10 Mb/s pozwoli również na swobodne korzystanie z komunikatorów online oraz sieci społecznościowych.

Osoby zastanawiające się nad tym, jaka prędkość Internetu jest dobra powinny wziąć pod uwagę również ilość osób korzystających z sieci – w przypadku większej liczby użytkowników koniecznym może okazać się zainstalowanie łącza o prędkości minimum 50 Mb/s. Z koniecznością inwestycji w dodatkowe megabajty muszą liczyć się także osoby pobierające spore ilości plików o dużych rozmiarach. Szybsze połączenie może okazać się także niezbędne w przypadku pasjonatów gier komputerowych.

Internet do pracy – jaką prędkość wybrać?

Osoby, którym Internet umożliwia swobodne wykonywanie codziennych obowiązków powinny pamiętać o starannym dopasowaniu stabilnego i sprawdzonego łącza. W przypadku osób pracujących online niezwykle ważną kwestią okaże się nie tylko prędkość połączenia, ale także i jego niezawodność – wysokiej jakości, odpowiednio dopasowane łącze powinno umożliwiać między innymi swobodne prowadzenie wirtualnych spotkań.

W przypadku osób transferujących duże ilości danych świetnym rozwiązaniem może okazać się między innymi skorzystanie z oferty symetrycznej, czyli opcji zapewniającej jednakową prędkość zarówno dla pobieranych, jak i wysyłanych plików. Warto zaznaczyć, że użytkownicy wykorzystujący Internet w celach zarobkowych powinni zdecydować się na połączenie o prędkości minimum 600 Mb/s.

Gry komputerowe – jaka prędkość Internetu jest dobra?

Granie w gry komputerowe najnowszej generacji w większości przypadków wymaga od użytkowników skompletowania mocno zaawansowanego sprzętu. Warto pamiętać jednak o tym, że miłośnicy gier komputerowych powinni zadbać nie tylko o dobór odpowiedniego sprzętu – gracze koniecznie muszą pamiętać także o wyborze szybkiego i stabilnego łącza internetowego. W przypadku najpopularniejszych gier absolutnym minimum okaże się łącze o prędkości pobierania do 300 Mb/s. Łącze o prędkości większej niż 300 Mb/s zapewni stabilność obrazu oraz usprawni pobierane cyfrowych wersji gier.

W przypadku pasjonatów gier komputerowych dość istotnym, choć często pomijanym detalem, okaże się także prędkość wysyłania danych. Kwestia ta będzie szczególnie ważna w przypadku osób grających online. Szybkość wysyłania danych odgrywa także bardzo ważną rolę w grach typu multiplayer.

Udostępnij