softpicks.pl

Blog tematyczny o technologii, Internecie i IT.

Internet

Drony sportowe czy amatorskie? Jak wybrać dobry model drona?

Drony sportowe czy amatorskie? Jak wybrać dobry model drona?

Jednym z najpopularniejszych gadżetów ostatnich lat jest bez wątpienia dron. Ta prosta zabawka znacznie jednak ewoluowała i dziś można w sklepach znaleźć naprawdę ogromną ofertę najróżniejszych modeli. Jeśli więc chce się nabyć tego rodzaju produkt, koniecznie trzeba wiedzieć, czym się różnią od siebie drony sportowe od amatorskich, a także, na jakie ich cechy powinno się zwracać uwagę podczas zakupów.

Czym są drony?

Od czego należy zacząć zdobywanie informacji na temat dronów? Zanim przejdzie się do szczegółowej analizy tego, czym są drony wyścigowe, przede wszystkim dowiedzieć się trzeba, czym dron tak w ogóle jest.
Jest to zdalnie sterowana bezzałogowa maszyna latająca, której masa waha się od kilkuset gramów do nawet kilku kilogramów. Napędem dronów są wirniki, które w zależności od rodzaju mogą charakteryzować się różną mocą, a także dron może być wyposażony w różną ich liczbę.

Popularne rodzaje dronów

Oczywiście na rynku spotkać się można z kilkoma różnymi rodzajami dronów, które w zależności od przeznaczenia znacznie różnią się konstrukcją, a także elementami wyposażenia. Jakie są więc najpopularniejsze i najczęściej występujące w sklepach rodzaje dronów? Nie da się ukryć, że najpowszechniejsze są oczywiście proste i lekkie drony amatorskie, które wykorzystywane są do zabawy lub nauki latania. Są one polecane przede wszystkim początkującym użytkownikom.
Innym często wybieranym rodzajem są drony sportowe i wyścigowe. Cechują się one o wiele większą prędkością lotu, a także niezwykłą zwinnością i zwrotnością. Stworzone zostały z myślą o braniu udziału w zawodach. Oczywiście tego rodzaju drony są znacznie droższe.
Na sam koniec dowiedzieć się jeszcze trzeba, że na rynku często kupowane są drony filmowe. Ich cechą charakterystyczną jest wysokiej jakości kamera, a także systemy umożliwiające uzyskiwanie naprawdę świetnej stabilizacji lotu.

Jak wybrać dobrego drona?

Bez względu jednak na to, jakiego rodzaju drona zechce się zakupić, zawsze należy mieć na uwadze kilka jego cech charakterystycznych. Na co więc trzeba zwracać uwagę, gdy będzie się kupowało taki sprzęt?
Nie da się ukryć, że jedną z najważniejszych spraw, o której trzeba zawsze pamiętać podczas kupowania drona, jest czas lotu. W przypadku modeli najtańszych wynosi on z reguły zaledwie kilku minut. Oczywiście można zakupić i takiego drona, który będzie w stanie utrzymywać się w powietrzu nawet około pół godziny.
Kolejną bardzo istotną kwestią jest to, jakiej klasy kamera będzie się znajdowała w dronie i czy w ogóle będzie on w nią wyposażony. Tanie, amatorskie modele nie posiadają takiego dodatku.
Niezwykle istotną sprawą jest to, jak ciężki będzie to dron. Im będzie on cięższy, tym trudniejsze może stać się uzyskanie pozwolenia na jego użytkowanie. Wiedzieć bowiem trzeba, że drogie i ciężkie drony uważane są za statki powietrzne, do których wymagana jest licencja.
Na sam koniec dowiedzieć się jeszcze trzeba, jaki będzie sposób sterowania danym dronem. Często spotkać się można ze specjalnymi sterownikami, a w przypadku tanich modeli sterowanie dronem często odbywa się poprzez specjalną aplikację na telefon.

Udostępnij